Yangın Algılama Sistemleri

Yangın Algılama Sistemleri

Yangın algılama ve yangın alarm sistemleri adından da anlaşılacağı üzere çıkan bir yangının söndürülmesini sağlamak amacı için değil olası bir yangın anında gerekli olan ikazların yapılarak yangın alanının hızlıca boşaltılmasını sağlayan sistemlerdir. Algılama elemanları olan kontrol panelleri, dedektörler, yangın ihbar butonları ve alarm sistemleri sayesinde bu sistemler yangın anında devreye girerek hızlı müdahalenin yapılmasını sağlamaktadır.


Sistem odası dizayn ve kurulumu , Patch panel kabinet tasarım ve kurulumu, kablo kanal ekipmanlarının seçimi profesyonel ekipler tarafından yapılmalıdır.


Yangın algılama sistemleri ve ihbar sistemleri elektronik güvenlik sistemleri içinde amacının yanı sıra hayati bir koruma sağladığı için oldukça önemli sistemlerdir. Her hangi bir bina da ya da işyerlerinde meydana gelebilecek olan yangınların can kaybına ve mal kaybına sebep olmadan müdahale edilmesi oldukça önemlidir. Bu sebeple yangın alarm ve algılama sistemlerinin kaliteli malzemeler kullanılarak uzman kişiler tarafından kurulması önemli bir detaydır.


Yangın Alarm ve Yangın Algılama Sistemleri Kullanım Alanı Nedir?

Yangın algılama ve ihbar sistemleri ikiye ayrılır. Bunlar konvansiyonel yangın alarm sistemleri ve analog adresli alarm sistemleridir. Bu iki sistemin işlevsellik ve ekonomik açıdan kullanım alanları birbirinden farklılık göstermektedir.


Konvansiyonel yangın alarm sistemleri, belirli olan bir alanda çıkabilecek olası bir yangını anında tespit etmek için kullanılan sistemlerdir. Bu sistemler ufak ya da orta ölçekli işletmelerde tercih edilmektedir. Zon adı verilen bölgesel tespit mantığı ile işleyen konvansiyonel yangın alarm sistemleri zonlara bağlanmış olan Yangın algılama dedektörlerinin sinyalleri ile yangını algılamakta ve ona göre uyarı vermektedir.


Analog adresli yangın alarm, sistemlerine bakacak olursak bu sistemler noktasal olarak yangın algılaması yapabilen sistemlerdir. Bu özelliği sebebi ile genellikle yüksek ve kompleks yapılarda tercih edilmektedir.
Analog adresli yangın alarm sistemlerinde yer alan her bir dedektör loop(döngü) hattına bağlanmaktadır. (Markadan markaya değişmekle birlikte) Bir loop hattına 128 tane adresli eleman bağlanabilmektedir. Hatlardan çıkan her bir algılayıcı ve kablo sırasıyla ısı, duman ve sıcaklık gibi farklı algılayıcı elemanlarını dolaşarak tek tek kontrol ederek ortam hakkında sürekli rapor sunmaktadır.

Makul Fiyatlandırma
Makul Fiyatlandırma

En uygun fiyatlandırma ile en kaliteli şekilde hizmet sağlıyoruz.

En İyi Hizmet Kalitesi
En İyi Hizmet Kalitesi

Her zaman en iyi hizmet vermek için uğraşıyoruz.

Profesyonel Takım
Profesyonel Takım

Çalışanlarımız işlerinde son derece iyilerdir.

7/24
Destek
7/24
Deste

Her türlü sorunu çözmek için 7/24 hizmetinizdeyiz.

  • 24 saat içinde Ücretsiz Teklif
  • Aynı gün servis mevcuttur
  • Bilgi Almak İçin
    0 542 132 05 05