Uydu Santral Sistemleri

Uydu Santral Sistemleri

Merkezi uydu sistemi; yaşam merkezlerinin hd, dijital, 4K ultra hd uydu yayınlarından toplu olarak faydalanmaları için tek bir merkeze kurulan ve bu merkezden her bir dairenin yayın almasını sağlayan sistemlerdir. Bu sistemler bir nevi çanak kirliliğinin önüne geçmektedir. Merkezi uydu sistemlerinde dijital uydu alıcısı bulunan her daire TÜRKSAT uydusundan yayın yapan 250’den fazla olan Türk kanalını izleme imkanına sahiptir. Bunun yanında ayrıca Hotbırd uydusundan yayın yapan pek çok yabancı kanalı üstün dijital görüntü imkanı ve ses kalitesinde seyredilebilmektedir. Şifreli yayınlar haricinde bu yayınların her biri ücret ödenmeden seyredilebilmektedir.


Merkezi uydu sistemi kullanımı öncesi belli başlı işlemlerin yerine getirilmesi ve kontrollerin sağlanması gerekmektedir. Bu sistemlerde öncelikle kanal ayarlamaları yapılmaktadır. Kanal ayarlamada merkezi uydu sistemi TV bağlantısı yaparken bireysel uydu sisteminden farklı olarak diseqc ayarlarının yapılması oldukça önemlidir. Kanal ayarlamaları yapılmadığı takdirde uydu alıcısına sinyal ulaşmayacağı için kanal arama yapılsa bile sinyal olmayacağı için kanalları bulamazsınız. Merkezi uydu sistemi nasıl kurulur diye merak edecek olursanız öncelikle bu sistem için kurulum yapacak olan firma ile irtibata geçmeniz gerekmektedir. Sonrasında ise merkezi uydu sistemi yetkili servisi tarafından sisteme uydun olan kablolama ve çanak anten kurulumu yapılmaktadır.


Piyasada yer alan merkezi uydu sistemi fiyatları fonksiyonel özelliklerine ve kalitelerine göre değişiklik göstermektedir. Merkezi uydu sistemi fiyat teklifi almak için firmamız ile iletişime geçebilir ve müşteri temsilcilerimizden detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.


Merkezi Uydu Sistemi Nasıl Çalışır?

Merkezi uydu sistemi çalışma prensibine bakacak olursak öncelikle bu sistemde yer alan ekipmanlar çanak anten, santral (Lnb), tv uydusu kablosu, uydu santrali ve sat prizdir. Uydudan gelen verici dalgaları değişik çapta ve boyutlarda olan çanak anten tarafından Lnb’ye iletilmektedir. Santral Lnb, uydudan çanak antene gelen verici dalgalarını toplayarak uydu sinyalini merkezi uydu santraline, sinyali taşıma görevini üstelenen tv uydu kablosu ile ulaştırmaktadır.


Sonrasında ise antenden gelen sinyaller uydu santralinde toplanmakta ve dairelerin her birine tv uydu kablosu yardımıyla ayrı ayrı sinyal yollamaktadır. Bu sayede de her daire santralden sat prize bağlanmış olan kablo ile aldığı sinyal sayesinde birbirinden bağımsız olarak uydu yayınlarını izleyebilmektedir.
Makul Fiyatlandırma
Makul Fiyatlandırma

En uygun fiyatlandırma ile en kaliteli şekilde hizmet sağlıyoruz.

En İyi Hizmet Kalitesi
En İyi Hizmet Kalitesi

Her zaman en iyi hizmet vermek için uğraşıyoruz.

Profesyonel Takım
Profesyonel Takım

Çalışanlarımız işlerinde son derece iyilerdir.

7/24
Destek
7/24
Deste

Her türlü sorunu çözmek için 7/24 hizmetinizdeyiz.

  • 24 saat içinde Ücretsiz Teklif
  • Aynı gün servis mevcuttur
  • Bilgi Almak İçin
    0 542 132 05 05