Ofis Güvenliği Çözümleri

Ofis Güvenliği Çözümleri

​Günümüzde pek çok işletme, maddi kayba sebep olan; çalışan hırsızlığı, cezai ihlaller, fikri mülkiyet ve veri hırsızlığını sebebiyle yüksek risklerle karşı karşıya kalıyor. Doğru belirlenmiş güvenlik adımlarına uygun hareket etmek, hırsızlığı önleme noktasında kurumlara yardımcı olurken, güvenliği sağlamak için harcanan zamanın, uzun vadede karşılığını pozitif yönde verdiğini kolayca gözlemliyoruz.


1) Kimlik Doğrulama


Çalışanlarınızın kullandıkları her cihaz ve ziyaret ettikleri her internet sitesi için birbirinden farklı, karmaşık şifreler belirlemeleri ve bu şifreleri hiç kimseyle paylaşmamaları, veri güvenliği konusunda alınabilecek en temel ve etkili önlemlerden biridir. Kolay tahmin edilebilir şifrelerin kullanılması durumunda kötü niyetli kişilerce ele geçirilen bir bilgisayar, akıllı telefon, tablet bilgisayar ya da ofis baskı cihazı (yazıcı / MFP); hackerlar için işletmenizin tüm ağına nüfuz etmenin ve hassas verileri ele geçirmenin bir aracı olabilir.


2) Ağ Bağlantısı


Kablosuz bağlantılar iş hayatında bizlere pek çok kolaylık ve pratik fayda sağlamış olsalar da, ne yazık ki veri güvenliği açısından pek de dayanıklı oldukları söylenemez. Eğer işletmenizde güvenli bir sağlayıcının yine ek güvenlik önlemleriyle sağlamlaştırılmış korunaklı bir kablosuz ağ hizmetini kullanmıyorsanız, hassas verilerinizin kötü amaçlı kişilerce ele geçirilmesi sandığınızdan daha kolay olabilir.


3) Ofis Cihazlarına Erişim


Çeşitli kimlik doğrulama yöntemleriyle yetkisiz kullanıcıların işletmenizdeki elektronik cihazlara erişmelerini engelleyebilirsiniz, peki çalışanlarınızın bu cihazlara erişim için kullandıkları şifreleri birbirleriyle paylaşmadıklarından ya da kolayca görülebilir yerlere not almadıklarından emin olabilir misiniz? Bu noktada ofis çalışanlarının veri ve bilgi güvenliği açısından cihaz kullanımı konusunda ciddi eğitimlerden geçmeleri kritik öneme sahiptir. Çalışanlarınız zorunlu durumlarda bilgisayarlarını ya da başka birinin kullanımına sunmadan önce kullanıcı hesaplarını şifrelemeyi ve sakladıkları verileri güvence altına almayı öğrenirlerse, bu cihazların barındırdığı verilerin kasıtlı ya da kasıtsız olarak zarar görmesi riski en aza indirilmiş olur.


4)Fiziksel Güvenlik


Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, mobil cihazlar ve fiziksel dokümanlar dijital olarak ne kadar iyi korunurlarsa korunsunlar, fiziksel tehditlere karşı korunmaları ancak bilinçli kullanım ve eğitimle mümkün olabilir. Bu ve benzeri cihazların hırsızların eline geçmesi işletmenizi yalnızca maddi kayıplarla karşı karşıya bırakmaz; hassas verilerin korunması konusunda sorunlara neden olabileceği gibi önemli ticari bilgilerin çalınması yoluyla çok daha ciddi kayıplar da doğurabilir. Güvenli baskı yazılımları hassas dokümanların yalnızca yetkili kullanıcı baskı cihazının başına gidip kimliğini doğruladığında yazdırılmalarını sağlayabilir, ancak bu dokümanların masalarda ya da çöp kutularında savunmasız bırakılmalarına engel olamaz.


Makul Fiyatlandırma
Makul Fiyatlandırma

En uygun fiyatlandırma ile en kaliteli şekilde hizmet sağlıyoruz.

En İyi Hizmet Kalitesi
En İyi Hizmet Kalitesi

Her zaman en iyi hizmet vermek için uğraşıyoruz.

Profesyonel Takım
Profesyonel Takım

Çalışanlarımız işlerinde son derece iyilerdir.

7/24
Destek
7/24
Deste

Her türlü sorunu çözmek için 7/24 hizmetinizdeyiz.

  • 24 saat içinde Ücretsiz Teklif
  • Aynı gün servis mevcuttur
  • Bilgi Almak İçin
    0 542 132 05 05